Циклова комісія підприємництва та торгівлі
Підприємництво та торгівля сьогодні є перспективними сферами для працевлаштування молоді.
Підприємницька діяльність – це рушійна сила економічного зростання розвинутих країн світу, яка дозволяє втілювати на практиці інноваційні ідеї, створювати нові підприємства та робочі місця, відкривати додаткові ринки, а також сприяє формуванню сучасних навичок та професійних здібностей.
Динамічний розвиток підприємницької діяльності та торгових підприємств зумовлює значну потребу у фахівцях у галузі підприємництва та торгівлі, яких ми готуємо відповідно до вимог роботодавців.
Циклова комісія здійснює підготовку фахових молодших бакалаврів із підприємництва та торгівлі за освітньо-професійною програмою „Товарознавство та комерційна діяльність”.
Основна мета діяльності циклової комісії – підготовка висококваліфікованих конкурентоздатних фахівців, які володіють глибокими теоретичними знаннями, практичними уміннями й навичками, необхідними для успішного виконання професійних обов’язків за спеціальністю 076 „Підприємництво та торгівля”.
Завдання циклової комісії:
- Упровадження перспективних та ефективних технологій, форм і методів навчання, які б забезпечували єдність навчання, виховання й розвитку здобувача освіти, активізацію його пізнавальної діяльності.
- Формування у здобувачів освіти системи теоретичних знань, практичних умінь і навичок, розвиток дослідницько-творчих здібностей, схильності до креативного мислення, що дозволить вдало вирішувати професійні завдання в галузі підприємницької та торговельної діяльності.
- Удосконалення науково-методичного рівня викладання дисциплін, вивчення і поширення кращого педагогічного досвіду.
- Підготовка здобувачів освіти до свідомої та активної участі в суспільному житті.
Науково-методична робота включає:
- відкриті засідання циклової комісії і предметних гуртків;
- відкриті заняття та виховні заходи;
- розробка методичних матеріалів;
- олімпіади, конкурси, вікторини;
- круглі столи.
Циклова комісія підприємництва та торгівлі
До складу циклової комісії входять:
Єрфорт Ірина Юріївна – голова циклової комісії підприємництва та торгівлі, викладач, спеціаліст вищої категорії, к.е.н., доцент;
Слюсаренко Валентина Миколаївна – завідуюча товарознавчим відділенням, викладач, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист;
Лугова Мар’яна Вікторівна – завідуюча технологічним відділенням, викладач, спеціаліст першої категорії;
Олійник Тетяна Миколаївна – викладач, спеціаліст вищої категорії;
Слюсаренко Юлія Василівна – викладач, спеціаліст вищої категорії;
Скрипай Лілія Григорівна – викладач, спеціаліст вищої категорії;
Петрухно Тетяна Костянтинівна – викладач, спеціаліст вищої категорії;
Захарченко Анна Володимирівна – майстер виробничого навчання.
У професійній підготовці здобувачів освіти викладачі циклової комісії поєднують комп'ютерні технології та інтерактивні форми і методи роботи, такі як ділові ігри, ділові кейси, метод проєктів, аналізу й діагностики ситуації, проблемно-пошуковий тощо.
Інтерактивне навчання формує у здобувачів освіти компетентність, розширює їхні пізнавальні можливості у здобутті, аналізі та застосуванні інформації, а також є базою формування умінь і навичок у майбутній професійній діяльності. Здобувачі освіти навчаються ухвалювати важливі рішення, мають можливість спілкуватися та розвивати професійні вміння і навички.
Викладачі приділяють велику увагу індивідуальній роботі зі здобувачами освіти, зокрема впровадженню досвіду роботи з обдарованою молоддю, що має науково-пошуковий, дослідницький характер. Проводяться науково-практичні конференції здобувачів освіти, виставки творчо-пошукових робіт.
Циклова комісія співпрацює з роботодавцями, удосконалюючи програми практик, освітніх програм, тематику творчо-пошукових робіт.
Здобувачі освіти проходять різноманітні види практики, де набувають практичних вмінь та фахових навичок на базі торговельних підприємств м. Полтави.
Одним із напрямів роботи циклової комісії є виховний процес із професійним спрямуванням, результати якого презентуються щорічно у межах місячника циклової комісії підприємництва та торгівлі. Проводяться професійні конкурси з імітацією функцій майбутнього товарознавця-комерсанта, майстеркласи, презентації на професійну тематику, відкриті засідання гуртків та зустрічі з працівниками сфери торгівлі.
Для підготовки здобувачів освіти циклова комісія забезпечена спеціалізованими навчальними кабінетами, де проводиться викладання дисциплін професійної підготовки.
Кабінет товарознавства
Кабінет комерційної діяльності
Оновлення матеріально-технічної бази навчальних кабінетів спонукає здобувачів фахової передвищої освіти до творчого та наполегливого навчання; використання на заняттях інтерактивних методів та мультимедійних засобів робить освітній процес цікавим, насиченим, сприяючи формуванню соціальних, творчих та професійних компетентностей майбутніх фахівців.