A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Полтавський фаховий коледж підприємництва і ресторанного бізнесу
(Полтавський комерційний технікум)

Про нас

СЛАВНЕ МИНУЛЕ, ТВОРЧЕ СУЧАСНЕ,
ПЕРСПЕКТИВНЕ МАЙБУТНЄ
ПОЛТАВСЬКОГО ФАХОВОГО КОЛЕДЖУ
ПІДПРИЄМНИЦТВА І РЕСТОРАННОГО БІЗНЕСУ

 

Україна - це чудова природа, витримані часом традиції, солов’їна мова...

У самому серці цієї знатної держави розкинулось барвистою зеленню та синню річки Ворскла чудове місто Полтава. Назву свого рідного міста з глибокою пошаною та теплом у душі вимовляє кожен свідомий мешканець. Саме тут, у Полтаві, в Шевченківському районі, на центральній затишній вулиці, названій Європейською, розташована будівля Полтавського фахового коледжу підприємництва і ресторанного бізнесу. Можливо, ця споруда і не вражає архітектурою чи інженерною величчю, але досить охайна, доглянута та ошатна. А головне, що її двері завжди відчинені для того, щоб зустрічати крилату юнь із усіх куточків не лише Полтавщини, а й усієї України. До навчального закладу ведуть безліч стежин від багатьох домівок більше, ніж 50 років.

Яким є коледж сьогодні? Чим він живе? Які плани будує на майбутнє?

Перш, ніж дати відповіді на ці питання, варто звернутися до історії. Перегорнімо сторінки назад і крок за кроком пройдімося шляхом становлення сучасного конкурентоспроможного навчального закладу.

Полтавський фаховий коледж підприємництва і ресторанного бізнесу був заснований у 1967 році як технікум радянської торгівлі (наказ Міністерства торгівлі Української РСР № 135 від 7 травня 1967 року у відповідності з Постановою ЦК Компартії України і Ради Міністрів УРСР № 204 від 23 лютого 1962 року «О мерах по дальнейшему улучшению кадров для торговли и общественного питания» (архівні дані)). Підготовка фахівців здійснювалася за спеціальностями:
~ «Технологія приготування їжі»;
~ «Товарознавство та організація торгівлі промисловими товарами».

Першим директором технікуму була Клименко Марія Петрівна (1967-1973 рр.), потім - Свинухіна Олександра Данилівна (1973-1975 рр.), Цивіна Воля Василівна (1975-1981 рр.) - творча натхненна людина, досвідчений керівник та здібний організатор. Вона спрямувала діяльність педагогічного колективу на організацію навчального процесу, на підготовку кваліфікованих спеціалістів та поліпшення матеріальної бази.

Протягом наступного 21 року (1981-2002 рр.) технікум очолював Дядечко Володимир Петрович, який підтримував кращі традиції навчального закладу. З 2002 року заклад очолює Степанов Володимир Іванович, дієвий, справедливий керівник та організатор, чуйна та розуміюча людина, талановитий педагог. Саме під його активним керівництвом сучасність технікуму наповнена не лише повноцінним навчальним процесом, а й різноманітними виховними заходами, спрямованими на зростання високоморального покоління, на формування активної особистості.

Протягом радянського періоду історії технікум вів активну співпрацю з різними містами республік СРСР. Але і в межах України, чи не в кожній області, знайдеться людина, витоки професіоналізму якої сягають Полтавського фахового коледжу підприємництва і ресторанного бізнесу.

1991 рік... Нова доба... Нові віяння... Нові вимоги до політики, економіки та суспільства загалом. Здійснювався стрімкий перехід від планової економіки до ринкової.

Не обійшли ці зміни і наш навчальний заклад. У 1991 році його було перейменовано на Полтавський комерційний технікум згідно наказу Міністерства торгівлі УРСР № 91 від 19.09.1991 року «Про перейменування технікумів Міністерства торгівлі України». З 1993 року він був переданий до системи Міністерства освіти України. Форма власності - державна.

Давня історія технікуму свідчить про його високий авторитет в регіоні та в Україні серед навчальних закладів. Нині він має назву Полтавський фаховий коледж підприємництва і ресторанного бізнесу (згідно наказу № 653 від 19.05.2020 р. «Про перейменування Полтавського комерційного технікуму»).

Навчальний заклад надає освітні послуги, пов’язані зі здобуттям освіти на рівні кваліфікаційних вимог до фахового молодшого бакалавра за спеціальностями:
~ «Харчові технології»;
~ «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»;
~ «Готельно-ресторанна справа».

Під керівництвом методичної ради в коледжі працює методичний кабінет, навчальні кабінети та лабораторії, де до послуг викладачів та студентів видання педагогічної та спеціалізованої літератури, зразки навчальних документів, рекомендації щодо організації та проведення занять. У методичному кабінеті зосереджено кращі методичні розробки занять та виховних заходів. Педагогічний колектив постійно та плідно працює над впровадженням новітніх технологій навчання. Урізноманітнення форм та ме­тодів проведення занять дає можливість студентам безпосередньо випробувати себе на професійну придатність. У навчальному закладі створено всі умови для успішного навчання. Студенти постійно беруть участь в олімпіадах, конкурсах, конференціях та інших заходах, які дають можливість виявити кращі здобутки з різних напрямів навчальної діяльності. Конкурс на кращого знавця української мови імені Петра Яцика, обласні олімпіади, всеукраїнські олімпіади, «Студентська весна», щорічний фестиваль, присвячений Дню козацтва, - це далеко не повний перелік таких заходів.

Легким рухом перегорнута остання сторінка неквапливої і відвертої розповіді про наш коледж. І у кожній цій сторінці є свої герої та визначні події, кожна історія керівника чи педагога, зігріта вогнем любові та відданості своїй справі. Тут знають, що таке самовіддана праця, цінують професіоналізм, уміють працювати на колективний результат та загальні досягнення.

Підсумовуючи, сьогодні з гордістю можна стверджувати, що зі стін коледжу на великий життєвий шлях вийшло понад 17 тисяч фахівців.

Минають роки, але не минає пам’ять випускників коледжу про нього, про альма-матер, у якій вони здобули знання та морально загартувались, пошана до своїх наставників та теплі згадки про роки, проведені тут.

Полтавський фаховий коледж підприємництва і ресторанного бізнесу впевнено дивиться в майбутнє, тому що за його плечима багата та визначна історія, а попереду - нові важливі завдання з навчання та виховання покоління, що продовжить кращі традиції та досягнення, а також зробить свій професійний внесок у зростання та покращення добробуту нашої держави.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора