Практична підготовка
Україна – країна, яка тільки ще розвиває індустрію гостинності та сферу обслуговування і намагається підлаштувати її відповідно світових стандартів.
Професійна підготовка здобувачів освіти коледжу і відповідно професійна компетентність здатна зменшити розрив між вимогами сфери обслуговування й підприємництва та можливостями фахової передвищої освіти.
Під практичною підготовкою розуміють спроможність аналізувати, приймати швидкі рішення у реальних ситуаціях професійної діяльності із застосуванням знань, умінь та досвіду. Тому, якісне обслуговування та надання послуг і створення продуктів, що забезпечують естетичні та інші потреби споживачів, можливе на основі створення ефективної системи підвищення професійної компетентності.
Практична частина професійної підготовки фахівців готельно- ресторанної справи, харчових технологій і підприємництва та торгівлі нерозривно доповнює теоретичну, сприяє конкретизації і закріпленню набутих знань, розширює пізнавальні можливості, самостійність, формує практичну майстерність і навички. Оптимальне співвідношення теоретичних і практичних занять також дозволяє виділити значну частину часу для більш дієвої організації освітнього процесу, для ефективної підготовки фахівців, індивідуальній співпраці з викладачем, керівником практики.
Це в свою чергу вимагає від майбутніх випускників фахової поліфункціональності, уміння володіти послідовним, логічним мисленням, мати високий рівень емоційно-комунікативних навичок та самоорганізації, вміти раціонально розподіляти робочий час, розширювати свій загальний і професійний кругозір.
Поняття професійної компетентності випускника закладу освіти визначається, як система знань, умінь і навичок, важливих фахових якостей, що гарантують виконання професійних обов’язків на високому рівні.
Складовими професійної компетентності майбутнього фахівця є такі, що передбачають здатність навчатися і самонавчатися; готовність до взаємовідносин, спілкування і професійного росту, здатність формувати стратегії готельно-ресторанної справи, харчових технологій, підприємництва та торгівлі з точки зору їх орієнтації на передовий досвід провідних закладів сфери ресторанного господарства та торгівлі.
Згідно сучасних освітніх вимог якраз успішна професійна діяльність являється бажаним результатом і критерієм якості освіти.
Звіт про проходження технологічної практики
Технологічна практика студентів Полтавського фахового коледжу підприємництва і ресторанного бізнесу є невід’ємною складовою освітньо-професійної програми підготовки фахівців. Вона спрямована на закріплення теоретичних знань, отриманих студентами за час навчання, набуття і удосконалення практичних навичок і умінь за відповідною спеціальністю. На сьогоднішній день наші студенти проходять технологічну практику на найкращих підприємствах міста Полтави.
15:24 30.05.2024